Vabljeni na 4-dnevno delavnico:

Veščine za starše pred-najstnikov: Da bo starševstvo pustolovščina, ne bitka!

Opustite zastarele in kratkotrajne vzgojne “prijeme” – z otrokom razvijte tesen in povezan odnos, ki vam bo omogočil vzgojo brez drame, tudi ob vstopu v najstništvo.
Pod vodstvom dr. Alberta in Leonide Mrgole, avtorjev knjižne uspešnice “Izštekani najstniki in starši, ki štekajo”

Kako poteka delavnica “Veščine za starše pred-najstnikov”:

Delavnica je sestavljena iz 4 delov, ki trajajo 1 uro.

Termini so 4., 5., 6. in 7.11. (ponedeljek, torek, sreda, četrtek) ob 19:00.

Poteka na izobraževalni platformi in se k njej lahko pridružite preko telefona, tablice ali računalnika.

Če se na delavnico prijavite in se je nato ne morete udeležiti ob napovedanem času, imate posnetek na voljo še en teden.

Več o sami vsebini oziroma tematikah, ki jih bomo obravnavali, pa si lahko preberete spodaj:

Ponedeljek, 1. del: Zakaj me otrokovo vedenje spravlja iz ravnotežja?

V prvem modulu bomo spoznali razliko med tradicionalno vzgojo in starševstvom prihodnosti. Preučili bomo svoje misli, vzorce in vedenje ter se naučili, kako ohraniti fokus na sebi ter izboljšati odnos z otrokom s pomočjo treh temeljnih stebrov starševstva in formule 4P.

Torek, 2. del: Starši prihodnosti razumejo drugače

V tem modulu bomo raziskali, kako graditi, ohranjati in obnavljati stik z otrokom. Spoznali boste veščine za ohranjanje povezanosti, krog varnega odzivanja ter kako z odzivi graditi zaupanje in biti otroku varno pristanišče.

Sreda, 3. del: Kako brez kričanja in kaj je nova avtoriteta?

V tej lekciji bomo raziskali lastnosti in veščine staršev prihodnosti ter kako se razlikujejo od tradicionalnih pristopov. Naučili se boste, kako izstopiti iz drame in spoznali učinkovito tehniko, ki namesti kazen za učinkovitejše izvajanje avtoritete.

Četrtek, 4. del: Veščine staršev prihodnosti

V tej lekciji bomo preučili ovire, ki preprečujejo konkretne spremembe v starševstvu, in kako jih premagati. S konkretnimi vsakodnevnimi primeri boste spoznali, kako v praksi uporabiti veščine staršev prihodnosti.

Kot vidite, boste na koncu prvih treh modulov dobili 5 vprašanj

Namen delavnice je vplivati in spremeniti tisto, kar lahko – in to smo predvsem mi, naše reakcije, naša komunikacija, naš način razmišljanja in naš način povezovanja.

Zato boste na koncu vsakega modula dobili 5 vprašanj, s katerimi boste raziskovali in spoznavali sebe, svoje odzive, svojo komunikacijo in odnose.

Pri preučevanju sebe, sploh pri ozaveščanju manj prijetnih vzorcev, pa je po najinih izkušnjah zelo lahko zaiti v negativne in neproduktivne vode, kjer sami sebe pahnemo v sram, občutke krivde, manjše vrednosti ali nesposobnosti.

Zato se nama zdi izjemno pomembno poudariti: Na nobeni točki delavnice ne bo obsojanja, iskanja krivcev, slabih staršev, označevanja “prav in narobe” ali česarkoli takšnega.

Namen teh vprašanj bo, da vam z njimi ponudiva varno in konstruktivno pot vase – pot, ki vas bo peljala naprej, k lepšim odnosom, notranji stabilnosti in mirim dnevom, ko vpitje na otroka, grožne ter nemoč ne bodo več vaša vsakdanja praksa.

S to delavnico boste naredili prvi korak proti temu, da postanete starši prihodnosti, ki…

Pomagala vam bova vzpostaviti stik, popraviti napake, sprejeti svoj delež. S časom na tak način zagotovo pridete do tiste mehkobe v odnosu, ki jo tako pogrešate.

Morda ne čez noč, ampak – vam poveva iz izkušenj – v enem mesecu se lahko že kaj zgodi, v pol leta se lahko zelo veliko zgodi, v enem letu pa se lahko zgodijo resnično osupljive spremembe in neverjetne zgodbe.

“Kako zelo dobrodošlo za vse starše, ki želijo lep in povezan odnos s svojimi otroki za življenje, in želijo vzgajati odgovorne in samostojne otroke…”

Poslušala sem on-line delavnico (pozimi) in pristop Leonide in Alberta me je kot vedno navdušil. Gresta po korakih, povesta nekaj teorije, predvsem pa praktično pokažeta na konkretnih primerih (tudi v obliki zaigranih družinskih scen, kjer se lahko tudi nasmejiš na svoj račun), kako reševati določene situacije z najstniki. Moj največji AHA-moment je bil glede tehnike, ki se jo uporablja namesto kaznovanja. Poskušam to večkrat uporabiti. Kadar sem v tem trdna, dosledna in odločna, potem deluje. Vsekakor priporočam vse vrste vsebin zakoncev Mrgole, sploh za družine z najstniki.

Pozdravljeni, sicer delam na šoli, a znanja in izkušenj ni nikoli dovolj. Že nekaj časa vaju spremljam, rada prisluhnem in se vedno naučim česa novega. Doma imamo 17-letno hči, končala je 2. letnik gimnazije, pridna v šoli, sposobna, družabna...Ko pa pridemo do sodobnih tehnologij, pa zanjo ni meja. Najbolj všeč mi je bilo, ko vaju slišim, da današnji otroci ne priznavajo NOBENE AVTORITETE. Res je ne. Na ta račun moramo starši "tekmovati" z računalnikom in telefonom. Prav tako mi je bilo všeč, da moramo delati na sebi, kar še kako drži. SAMOREGULACIJA je zakon. Res je včasih dovolj, če spremeniš vsaj eno stvarco in si zadovoljen in hvaležen, ker ti je nekaj uspelo. Ja, pa da vidimo, kako čudoviti so in ne samo, kar je narobe. V odnosu odraščamo VSI. Vse dobro! HVALA.

Sem mama treh otrok, dva sta zakorakala v svet najstništva. Otroke sem vzgajala po notranjem občutku, na težave sem reagirala na način, kot so mene vzgajali in po instinktu. Da moram nekaj spremeniti, sem se zavedla, ko mi je sin na moje prošnjo, ki se je spremenila v zahtevo, nato grožnje (saj poznate to zgodbo) odgovoril: "Potem pa ne bom NIČ." in obležal na postelji v sobi. Odnos, ki ga imam z mojima najstnikoma, sem pogledala z druge perspektive. Največja sprememba se je zgodila, ko sem se zavedla, da je najpomembnejši ODNOS in da sem jaz, odrasla, tista, ki moram na njem nenehno delati. Na delavnico sem se prijavila, ker je način, ki ga predlagata zakonca Mrgole, ta, ki deluje. Z izvedbo sem bila zelo zadovoljna.

Zelo sem zadovoljna z vsemi vajinimi delavnicami, katerih sem se udeležila. Izboljšali ste kvaliteto mojega družinskega življenja. Sama sem odraščala v družini, kjer je kritika bila vzgojno vodilo. Vidva sta mi pomagala da sama ne bom takšna, pokazala sta mi povezovalne načine vedenja in še marsikaj... Za mene je “aha moment” bil to da ne smem biti "užaljena" in da sem kot starš jaz odgovorna za klimo v moji družini.
Pomagala sta mi razumeti:

  • kaj se dogaja v glavi najstnika in to je zlata vredno...
  • kako naj pričakaš otroka, ko pride domov...
  • da šola ni najbolj pomembna stvar v življenju...
  • da je stik in odnos z otrokom tisto najbolj pomembno...

Lea in Albert hvala iz srca za ves vajin trud in delo, zlata sta!

Program je predstavljen preprosto, prijetno, prepričljivo in prijazno. ;) Zame je bilo najpomembnejše zagotovilo, da ničesar ne bomo spreminjali na silo. Da bomo šli po malih korakih. Da bomo male korake praznovali. Ko smo se čez čas ozrli nazaj, smo ugotovili, da so se zgodile velike spremembe. Da smo se kot družina povezali in nas ni več strah izzivov, ki jih v najstništvu ni tako malo. Včasih ti nehote odpreta rano, ki se je sploh ne zavedaš, jo očistita, data obliž na njo in greš z veseljem in mirno po svoji življenjski poti. Mojih “aha momentov” je bilo kar nekaj, vendar najbolj v spominu mi je ostal ta, da sem se ob najstnikih umirila in tudi nekatere stvari spustila. In lepše živim. Udeležbo toplo priporočam, če si želite mirnega življenja z najstniki. Znanje je tukaj in splača se ga izkoristiti. Naj ga ne ponujata zaman, čeprav je skoraj zastonj. Srečno, dragi prijatelji.

Najpomembnejše so osnove in začetki, žal brez tega res ne gre. Tukaj se moram jaz zahvaliti obema. Počasi in postopoma. Aha moment, ojoj jaz res težim, vpijem, prosim,... Na kratko, ja, je vredno poslušanja in ja, priporočam vsakemu staršu, ki želi spremembo. Jaz imam dva otroka najstnika, vsak drugačen. Iskreno z mlajšim (15) je uspelo v mesecu in pol spremeniti zadeve na bolje. S starejšo (16) pa žal še ne. Vendar kljub temu nisem obupala samo več časa potrebujeva za to. Mlajši je včasih preživel 10-12 ur na računalniku, sedaj 3 ure, govori, se pogovarja z menoj, pospravi sobo... Ni popolno vendar spremembe so in to je bistvo. Albert in Leonida iz srca hvala in, kot pravita, je že dobro jutro napredek in opaziti moramo dobre stvari in jih ohranjati. HVALA!

Sodelovanje z Leo in Albertom mi je povrnilo zaupanje v to, da je prioriteta vedno odnos. Vrnilo mi je stik z najstnico in olajšalo izzive, ki se pojavljajo v teh letih. Neskončno vredno mi je, da obstaja podporno okolje, kjer si lahko slišan v svojih stiskah in najdeš novo motivacijo za naprej. Kako zelo dobrodošlo za vse starše, ki želijo lep in povezan odnos s svojimi otroki za življenje in želijo vzgajati odgovorne in samostojne otroke.

Pomembna sprememba je bila ta, da sem nehala pričakovati (karkoli - dobro ali slabo). Da sem umirila svoje strahove, začela spuščati kontrolo in si dovolila več sproščenosti. Moj najmočnejši "aha moment" je bil, ko sem dojela, da sem sama odgovorna za svoje življenje in svoje počutje in da svojih odraščajočih deklet ne morem zaščititi pred bolečino. Lahko sem samo "tam", nevsiljivo na voljo.Pri programu so mi bili najbolj všeč koristni predlogi, kako v konkretni situaciji z najstnikom (od)reagirati drugače, zanimiva pa je bila tudi teorija. Toplo priporočam!

Najboljša sprememba, ki sem jo začutila, je bil notranji mir, védenje kako lahko pomagam sebi, posledično vidim kaj potrebujejo moji otroci. Stabilnost in varnost sta veščini, ki jo potrebuje družina. Hvala Lea in Albert.

Komu je namenjena delavnica “Veščine za starše pred-najstnikov”?

Delavnica je namenjena vsem staršem otrok, ki bodo kmalu postali najstniki, ki si želijo z otroki ohraniti in graditi dobre odnose.

Prav pa vam bo prišla predvsem, če iščete boljše načine za ohranjanje vpliva nad svojim otrokom, ki se je vašim dosedanjim metodam začel upirati na različne načine…

…. In še veliko drugih vedenj, ki nas, starše, spravljajo v obup.

Če se vam vse to sliši znano, boste v delavnici našli kopico izhodišč za razmišljanje in spremembe, ki so potrebne v vašem odnosu, da bi se znova povezali s svojim otrokom in povečali vaš vpliv nanj.

Delavnico vodita:
dr. Albert in Leonida Mrgole

Sta partnerja 39 let in imata štiri odrasle otroke.

Avtorja knjižne uspešnice “Izštekani najstniki in starši, ki štekajo”, ter priročnika “NAJvodila za starše”.

Psihoterapevta, svetovalca, predavatelja, pisatelja, ki v partnerskem in poslovnem partnerstvu delujeta že več kot 25 let, zelo aktivno v smeri reševanja konfliktov in varnega povezovanja v odnosih.

Njuna strast je spoznavanje in urejanje medsebojnih odnosov v družini, v šolskih kolektivih in v podjetjih.

Dve leti vodita Skupnost za starše najstnikov SKULAM.

Znana sta:

  • po iskrenosti, saj v svoje delo vključujeta tudi sebe, kot človeka;
  • po strokovnosti, saj se še vedno nenehno izobražujeta na različnih področjih iz razumevanja delovanja odnosov;
  • po tem, da pri svojem delu držita zelo visok, zavidljiv nivo občutka varnosti.

100% garantirani “Aha!” momenti

Prepričana sva, da vam bo ta delavnica ponudila številna izhodišča za razmišljanje in spremembe v vaši vzgoji ter načine, s katerimi lahko spremenite svoj odnos z otrokom na bolje. Do sedaj sva na to delavnico dobila izključno in izjemno pozitivne odzive.

V primeru, da si delavnico ogledate v celoti, opravite vse vaje in naloge, pa vseeno ugotovite, da vam ni koristila, niste izvedeli nič novega in vam najin pristop nikakor ne ustreza, pa ponujava 30-dnevno garancijo na zadovoljstvo. Preprosto nam pišite na info@vezal.si in vam bomo povrnili polno ceno delavnice.

V sklopu delavnice “Veščine za starše pred-najstnikov” boste dobili:

Delavnica bo potekala 4 zaporedne dni, od 4. do 7.11. (v ponedeljek, torek, sredo in četrtek) ob 19. uri zvečer. Pridružite se nam in začnite graditi boljši odnos s svojim otrokom že danes!

Redna cena delavnice: 299 €

Pridružite se delavnici danes za samo 17,90 €

Pogosta vprašanja

Cilj delavnice je pomagati staršem najstnikov navezati in ohranjati čustveni stik s svojimi otroki. Za to je pomembno prekiniti destruktivne vzorce komunikacije ter ustvariti varno in ljubeče okolje za celotno družino. S tem dosežemo večji vpliv na svojega otroka in posledično več obojestranskega zaupanja v odnosu.

Delavnica traja 4 dni, vsak dan po eno uro. Termini so 4., 5., 6. in 7.11. (ponedeljek, torek, sreda, četrtek) ob 19:00.

Če se ne morete udeležiti delavnice ob napovedanem času, boste imeli na voljo posnetek še en teden.

Delavnica poteka na naši učni platformi, pridružite se ji lahko preko telefona, tablice ali računalnika. Vsak dan obravnavamo različne tematike in na koncu vsakega dela dobite 5 vprašanj za poglobitev v temo.

Delavnica je namenjena staršem šolskih otrok pred vstopom v najstništvo (od 6 do 10 let), še posebej tistim, ki iščejo boljše načine za ohranjanje stika z njimi.

Če ste delavnico spremljali v celoti in ugotovite, da vam ni koristila, ponujamo 30-dnevno garancijo na zadovoljstvo. Pišite nam na info@vezal.si in povrnili vam bomo polno ceno delavnice.

Delavnico vodita dr. Albert in Leonida Mrgole. Albert je izkušen psihoterapevt, Leonida pa izkušena svetovalka na področju odnosov. Večina staršev ju pozna kot avtorja knjižne uspešnice “Odštekani najstniki in starši, ki štekajo”, več pa si lahko preberete tukaj.

Na delavnico se prijavite s klikom na spodnji gumb, ali s klikom na to povezavo.

Če imate še kakršnokoli vprašanje, nam pišite na info@vezal.si. Pridružite se nam in začnite graditi boljši odnos z vašimi najstniki!

© Zavod Vezal | Pravna določila | info@vezal.si