Dr. Albert in Leonida Mrgole vas vabita v 10-tedenski program za starše prednajstnikov:

KOSS - Kako (p)ostati stabilni starši

Naučite se biti kos lastnim občutkom nemoči in jeze ter obvladajte vsakodnevne vzgojne izzive brez pregovarjanja, kazni in groženj

Starši otrok v teh letih (od 6 do 10 let) se spopadate z različnimi izzivi…

  • Vsakodnevni opravki in naloge zahtevajo stalne opomnike in siljenje – umivanje zob? Takšna borba, kot da bi jih morali puliti, ne pa ščetkati…

  • Na prošnje in zahteve se odzivajo kot pravi mali odvetniki – vsak odgovor postane debata “zakaj on, zakaj zdaj, zakaj tako, zakaj ne potem”…

  • Jutranje drame so lahko epske, oditi od doma pravočasno pa postaja prava umetnost.

  • Borbe proti visenju na telefonih in računalnikih so tako hude in pogoste, da bi najraje vsako napravo z baterijo in kablom odstranili iz doma za vedno (oh, če bi le lahko…).

  • Na splošno vas ne jemljejo resno in se ne premaknejo, dokler ne zavpijete kot žival, začnete groziti in metati igrače v smeti.

In verjetno ugotavljate, da z dosedanjimi vzgojnimi metodami niste bili uspešni pri reševanju teh izzivov.

Še več, zapravite ogromno časa, energije in živcev za pogovore, pridige, pogoje in kazni…

…morda navidezno in začasno “dosežete svoje”…

…potem pa se naslednji dan ali naslednji teden ponovi enak ali zelo podoben film.

Kaj se mora torej zgoditi, da bi se kaj spremenilo in da bi izstopili iz tega začaranega kroga?

Ključ do izhoda iz začaranega kroga je, da se naučite razmišljati, komunicirati in vzgajati kot starši prihodnosti.

Namreč, večina nas je odraščala z avtoritarno vzgojo, v kateri je starš glavni, starejši in močnejši, ter to moč izvaja z različnimi tehnikami ustrahovanja in prisile.

Posledice teh vzgojnih metod se poznajo na vaših današnjih reakcijah, komunikaciji in vzgoji.

In tudi, če bi sami zase rekli, da ne vzgajate avtoritarno (in se celo trudite ne ponavljati napake svojih staršev), zagotovo v vašem vedenju, vzorcih in komunikaciji še ostajajo posledice takšnega načina vzgoje.

So strahovi, misli in prepričanja, ki se vam avtomatsko pojavijo v glavi, ne da bi jih sploh opazili – in vseeno močno vplivajo na to, kako se vi danes spopadate z različnimi situacijami z vašimi otroki.

Pri tem, da slečete to staro obleko ter na odnos z otrokom začnete gledati z malo drugačnega zornega kota, pa vam bo pomagalo več stvari:

To je namreč tisto, kar vam da največji vzvod in vpliv na otroka – to, da vam zaupa, vas spoštuje, se z vami počuti sprejet, razumljen in vreden.

Potem tudi postavljanje mej, pričakovanj in pravil ni tako grozna drama, tudi če pri otroku doživite nekaj odpora – situacijo ste sposobni “detonirati” brez scen in ognja v strehi.

Priti do tega ni enostavno, a se zagotovo da, in točno temu je namenjen program “Kako (p)ostati stabilni starši”, o katerem vas vabiva, da si več preberete spodaj.

Kako poteka program
“Kako (p)ostati stabilni starši”:

Program KOSS ni le serija predavanj; je interaktivno potovanje, kjer boste skozi praktične primere, vaje in najino mentorstvo odkrivali, kako:

  • obvladovati vsakodnevne izzive v vzgoji,
  • razumeti, izraziti in uravnotežiti svoja čustva, ter
  • graditi trden, ljubeč in miren odnos z vašimi otroki.

Program poteka 10 tednov – a ne ustrašite se dolžine, saj smo spored sestavili z mislijo na (pre)zaposlene starše – večino programa lahko predelate po svojem ritmu in takrat, ko vam to ustreza.

Začnemo v ponedeljek, 18. novembra, ko boste ob 18. uri dobili dostop do uvodne lekcije.

Nato je plan vsak teden enak:

Ob petkih (od 22.11 do 24.1.), boste prejemali dostop do predposnetih modulov.

Ob ponedeljkih (od 25.11. do 27.1.), pa bodo ob 18. uri potekale skupinske svetovalne urice preko Zooma – dr. Albert in Leonida Mrgole bosta na voljo v živo in bosta odgovarjala na vaša vprašanja ter ponudila še kakršnekoli dodatne razlage, če jih boste potrebovali.

Tako imate od petka do ponedeljka čas, da si v miru pogledate modul, o vsebini razmislite, se morda pogovorite in pripravite morebitna vprašanja za svetovalne urice.

PRIJAZNA OPOMBA: Svetovalne urice niso obvezne, a verjamemo, da bodo marsikomu prišle še kako prav. Albert in Leonida vam bosta z veseljem pomagala, ko se vam kje “zatakne”, pride do kakšnih nejastnosti ali potrebujete nasvet na podlagi vaših konkretnih izzivov.

Več o sami vsebini oziroma tematikah, ki jih bomo obravnavali v vsakem modulu, pa si lahko preberete spodaj:

Modul 1: Obvladovanje v vsakdanjih situacijah

Najprej bomo preučili, kako lahko sami sebe obvladujemo v vsakdanjih stresnih situacijah. Kako se spopadati s tem, da otrok ne sodeluje, je zbirčen, svojeglav, išče pozornost, ne uboga ipd. brez groženj, nerganja, podkupovanja, kaznovanja.

Modul 2: Obvladovanje otroka v sebi

V tem modulu se bomo posvetili ozaveščanju in prepoznavanju družinskih vzorcev, ki smo jih doživljali kot otroci. Ugotavljali bomo, kako vplivajo na vaše vedenje in odločanje danes in preučili, kolikšen delež imajo pri naših čustvenih izbruhih v vzgojnih trenutkih.

Modul 3: Kako ostati v vlogi odraslega starša

V tem modulu boste raziskovali, kaj pomeni biti odrasel starš. Ugotavljali bomo, kako ohraniti stabilnost, razsodnost in mirno kri v stresnih in kočljivih situacijah.

Pogledali bomo dinamiko odnosov skozi vizualno shemo in raziskali bomo, kaj oblikuje odnos, poleg besed, ki jih izgovorimo. S formulo 4P boste pridobili praktične veščine za obvladovanje odnosov.

Modul 4: Krog varnega odzivanja

V četrtem modulu se boste poglobili v pomen stika z otrokom. Naučili se boste korakov kroga varnega odzivanja, ki vam bodo pomagali prinesti stabilnost, varnost in ravnotežje v odnosu.

Raziskali bomo, kako biti za otroka varen temelj, h kateremu se vedno lahko zateče, in kako biti varna odskočna deska, ki otroku zaupa in mu dovoli, da je lastnik svojih izkušenj ter se iz njih uči.

Modul 5: Vražji plesi

V petem modulu boste raziskali 9 plesov oziroma dinamike, ki ovirajo stik z otrokom in razkrili, kaj se dogaja pod površino teh interakcij. Obravnavali bomo tudi uporabo moči, kaznovanje, uporništvo, ignoriranje in neodzivnost.

Na koncu modula boste spoznali, kako preiti na bolj povezovalne plese, ki krepijo odnos in razumevanje med vami in otrokom.

Modul 6: Empatični odziv in čustvena regulacija

V šestem modulu se boste naučili praktičnih veščin za vstopanje v povezovalne plese z otrokom. Raziskali bomo ovire na poti do povezanosti in kako jih premagati. Pogovarjali se bomo o 10 konkretnih korakih za empatično odzivanje ter ovirah pred čustveno regulacijo in načinih, kako jih premagati.

Poseben poudarek bo na iskanju ravnovesja med doslednostjo in empatijo, ter kako ravnati v čustvenih stiskah. Naučili se boste, kako ravnati s čustvenimi izbruhi in prepoznali sedem uničujočih ter sedem povezovalnih navad, ki vplivajo na odnos z otrokom.

Modul 7: Posledice in avtoriteta

V sedmem modulu se bomo poglobili v pomen izkušenj in njihovo vlogo pri učenju. Raziskali bomo razliko med posledicami in kaznijo, ter razpravljali o tem, kaj nas zadržuje pred tem, da otroku dovolimo lastne izkušnje.

Spoznali boste, kaj pomeni avtoriteta sodobnega starša in kaj je njeno bistvo. Modul bo vključeval tudi tri praktične vaje za določanje posledic za konkretna vedenja.

Modul 8: Izbira in odgovornost

V zadnjem modulu bomo preučevali, kako vzgojiti odgovorne odrasle osebe. Raziskali bomo, katere situacije so primerne za naše posledice in kdaj je bolje pustiti, da se dogodki odvijejo sami od sebe.

Predstavila vam bova formulo izbire skozi praktično shemo. Preko praktičnih primerov se boste naučili, kako jasno postaviti pričakovanja, pravila in dogovore ter odkrili možne zaplete in nevarnosti na tej poti.

Naučili se boste, katere napake nikoli ne smete narediti v tem procesu ter kako izbrati pravo kombinacijo ugodnih in neugodnih posledic, da bi spodbudili odgovorno vedenje.

V programu boste razvijali veščine, s katerimi lahko postanete starši prihodnosti, ki…

Morda ne čez noč, ampak – vam poveva iz izkušenj – v enem mesecu se lahko že kaj zgodi, v pol leta se lahko zelo veliko zgodi, v enem letu pa se lahko zgodijo resnično osupljive spremembe in neverjetne zgodbe.

Najpomembnejše so osnove in začetki, žal brez tega res ne gre. Tukaj se moram jaz zahvaliti obema. Počasi in postopoma. “Aha!” moment, ojoj jaz res težim, vpijem, prosim,... Na kratko, ja, je vredno poslušanja in ja, priporočam vsakemu staršu, ki želi spremembo. Jaz imam dva otroka najstnika, vsak drugačen. Iskreno z mlajšim (15) je uspelo v mesecu in pol spremeniti zadeve na bolje. S starejšo (16) pa žal še ne. Vendar kljub temu nisem obupala, samo več časa potrebujeva za to. Mlajši je včasih preživel 10-12 ur na računalniku, sedaj 3 ure, govori, se pogovarja z menoj, pospravi sobo... Ni popolno, vendar spremembe so in to je bistvo. Albert in Leonida iz srca hvala in, kot pravita, je že dobro jutro napredek in opaziti moramo dobre stvari in jih ohranjati. HVALA!

Poslušala sem on-line delavnico (pozimi) in pristop Leonide in Alberta me je kot vedno navdušil. Gresta po korakih, povesta nekaj teorije, predvsem pa praktično pokažeta na konkretnih primerih (tudi v obliki zaigranih družinskih scen, kjer se lahko tudi nasmejiš na svoj račun), kako reševati določene situacije z najstniki. Doma imam tudi njune knjige Izštekani najstniki in starši, ki štekajo ter NAJvodila za starše. S knjigami sem delala na svoji osebni rasti, z video nasveti in tečaji pa sem vedno čutila, da sem dodatno podprta. Moj največji “Aha!” moment je bil glede tehnike, ki se jo uporablja namesto kaznovanja. Poskušam to večkrat uporabiti. Kadar sem v tem trdna, dosledna in odločna, potem deluje. Vsekakor priporočam vse vrste vsebin zakoncev Mrgole, sploh za družine z najstniki.

Zelo sem zadovoljna z vsemi vajinimi delavnicami, katerih sem se udeležila. Izboljšali ste kvaliteto mojega družinskega življenja. Sama sem odraščala v družini, kjer je kritika bila vzgojno vodilo. Vidva sta mi pomagala, da sama ne bom takšna, pokazala sta mi povezovalne načine vedenja in še marsikaj... Za mene je “Aha!” moment bil to, da ne smem biti "užaljena" in da sem kot starš jaz odgovorna za klimo v moji družini. Pomagala sta mi razumeti: - kaj se dogaja v glavi najstnika in to je zlata vredno... - kako naj pričakaš otroka, ko pride domov... - da šola ni najbolj pomembna stvar v življenju... - da je stik in odnos z otrokom tisto najbolj pomembno... Lea in Albert, hvala iz srca za ves vajin trud in delo, zlata sta!

Sem mama treh otrok, dva sta zakorakala v svet najstništva. Otroke sem vzgajala po notranjem občutku, na težave sem reagirala na način, kot so mene vzgajali in po instinktu. Da moram nekaj spremeniti, sem se zavedla, ko mi je sin na moje prošnjo, ki se je spremenila v zahtevo, nato grožnje (saj poznate to zgodbo) odgovoril: "Potem pa ne bom NIČ." in obležal na postelji v sobi. Odnos, ki ga imam z mojima najstnikoma, sem pogledala z druge perspektive. Največja sprememba se je zgodila, ko sem se zavedla, da je najpomembnejši ODNOS in da sem jaz, odrasla, tista, ki moram na njem nenehno delati. Na delavnico sem se prijavila, ker je način, ki ga predlagata zakonca Mrgole, ta, ki deluje. Z izvedbo sem bila zelo zadovoljna.

Program je predstavljen preprosto, prijetno, prepričljivo in prijazno. ;) Zame je bilo najpomembnejše zagotovilo, da ničesar ne bomo spreminjali na silo. Da bomo šli po malih korakih. Da bomo male korake praznovali. Ko smo se čez čas ozrli nazaj, smo ugotovili, da so se zgodile velike spremembe. Da smo se kot družina povezali in nas ni več strah izzivov, ki jih v najstništvu ni tako malo. Včasih ti nehote odpreta rano, ki se je sploh ne zavedaš, jo očistita, data obliž na njo in greš z veseljem in mirno po svoji življenjski poti. Mojih “Aha!” momentov je bilo kar nekaj, vendar najbolj v spominu mi je ostal ta, da sem se ob najstnikih umirila in tudi nekatere stvari spustila. In lepše živim. Udeležbo toplo priporočam, če si želite mirnega življenja z najstniki. Znanje je tukaj in splača se ga izkoristiti. Naj ga ne ponujata zaman, čeprav je skoraj zastonj. Srečno, dragi prijatelji.

Pozdravljeni, sicer delam na šoli, a znanja in izkušenj ni nikoli dovolj. Že nekaj časa vaju spremljam, rada prisluhnem in se vedno naučim česa novega. Doma imamo 17-letno hči, končala je 2. letnik gimnazije, pridna v šoli, sposobna, družabna… Ko pa pridemo do sodobnih tehnologij, pa zanjo ni meja. Najbolj všeč mi je bilo, ko vaju slišim, da današnji otroci ne priznavajo NOBENE AVTORITETE. Res je ne. Na ta račun moramo starši "tekmovati" z računalnikom in telefonom. Prav tako mi je bilo všeč, da moramo delati na sebi, kar še kako drži. SAMOREGULACIJA je zakon. Res je včasih dovolj, če spremeniš vsaj eno stvarco in si zadovoljen in hvaležen, ker ti je nekaj uspelo. Ja, pa da vidimo, kako čudoviti so in ne samo, kar je narobe. V odnosu odraščamo VSI. Vse dobro! HVALA

Sodelovanje z Leo in Albertom mi je povrnilo zaupanje v to, da je prioriteta vedno odnos. Vrnilo mi je stik z najstnico in olajšalo izzive, ki se pojavljajo v teh letih. Neskončno vredno mi je, da obstaja podporno okolje, kjer si lahko slišan v svojih stiskah in najdeš novo motivacijo za naprej. Kako zelo dobrodošlo za vse starše, ki želijo lep in povezan odnos s svojimi otroki za življenje in želijo vzgajati odgovorne ter samostojne otroke.

Pomembna sprememba je bila ta, da sem nehala pričakovati (karkoli – dobro ali slabo). Da sem umirila svoje strahove, začela spuščati kontrolo in si dovolila več sproščenosti. Moj najmočnejši "Aha!” moment je bil, ko sem dojela, da sem sama odgovorna za svoje življenje in svoje počutje in da svojih odraščajočih deklet ne morem zaščititi pred bolečino. Lahko sem samo "tam", nevsiljivo na voljo.Pri programu so mi bili najbolj všeč koristni predlogi, kako v konkretni situaciji z najstnikom (od)reagirati drugače, zanimiva pa je bila tudi teorija. Toplo priporočam!

Najboljša sprememba, ki sem jo začutila, je bil notranji mir, védenje, kako lahko pomagam sebi, posledično vidim kaj potrebujejo moji otroci. Stabilnost in varnost sta veščini, ki jo potrebuje družina. Hvala, Lea in Albert.

V sklopu programa boste dobili čudovit šopek bonus vsebin:

Bonus 1: Zoom dogodek v živo: “Kaj je naravnanost uma staršev prihodnosti?”

(Redna cena: 99€)

Tematika srečanja bo, kaj potrebujete v svojih prepričanjih, da lahko stopite na pot staršev prihodnosti. Datum in povabilo vam sporočimo preko e-maila in FB skupine.

Bonus 2: Dostop do 4-tedenske delavnice »Veščine za starše prednajstnikov«

Bonus 3: Dostop do 2 dodatnih samostojnih tečajev na naši platformi:

Bonus 4: Posebni popusti za nadaljnje izobraževanje:

Bonus 4: Dostop do zaprte Facebook skupine (Cena: NEPRECENLJIVO)

V tej skupini boste dobili dodatno spodbudo, namige, izkušnje, odgovore na vprašanja…

Komu je namenjen program“Kako (p)ostati stabilni starši”?

Ta program je namenjen staršem šolskih otrok (6 do 10 let), ki se želite z otroki bolje povezati in razviti veščine za obvladovanje izzivov, ki jih prinaša njihovo obdobje odraščanja.

Še posebej koristen bo za starše, ki:

Če si torej želite vzpostaviti stabilen in varen odnos s svojim otrokom in ohraniti vpliv nanj, da bi ga vodili in podpirali med tem, ko se razvija in osamosvaja, je ta program pravo mesto. V njem boste našli vse potrebne informacije, nasvete in podporo, ki jih potrebujete na tej poti.

Program vodita:
dr. Albert in Leonida Mrgole

Sta partnerja 39 let in imata štiri odrasle otroke.

Avtorja knjižne uspešnice “Izštekani najstniki in starši, ki štekajo”, ter priročnika “NAJvodila za starše”.

Psihoterapevta, svetovalca, predavatelja, pisatelja, ki v partnerskem in poslovnem partnerstvu delujeta že več kot 25 let, zelo aktivno v smeri reševanja konfliktov in varnega povezovanja v odnosih.

Njuna strast je spoznavanje in urejanje medsebojnih odnosov v družini, v šolskih kolektivih in v podjetjih.

Dve leti vodita Skupnost za starše najstnikov SKULAM.

Znana sta:

  • po iskrenosti, saj v svoje delo vključujeta tudi sebe, kot človeka;
  • po strokovnosti, saj se še vedno nenehno izobražujeta na različnih področjih iz razumevanja delovanja odnosov;
  • po tem, da pri svojem delu držita zelo visok, zavidljiv nivo občutka varnosti.

100% garantirani “Aha!” momenti

Prepričana sva, da vam bo program ponudil številna izhodišča za razmišljanje in spremembe v vaši vzgoji ter načine, s katerimi lahko spremenite odnose s svojimi otroki na bolje. Do sedaj sva na ta program dobila izključno in izjemno pozitivne odzive.

V primeru, da si program ogledate v celoti, opravite vse vaje in naloge, pa vseeno ugotovite, da vam ni koristil, niste izvedeli nič novega in vam najin pristop nikakor ne ustreza, pa ponujava 30-dnevno garancijo na zadovoljstvo. Preprosto nam pišite na info@vezal.si in vam bomo povrnili polno ceno programa.

V sklopu programa “Kako (p)ostati stabilni starši” boste prejeli:

Vrednost celotnega programa in bonus vsebin je vsaj 1.527 €. Čeprav sva prepričana, so vsa ta izobraževanja vredna vsakega centa, se zavedava, da je to za marsikatero družino kar zajeten znesek.

Ker si ne želiva, da je cena ovira pred tem, da začnete na nov, boljši način delati na svoji povezanosti in odnosih z otroki, pa sva se odločila ceno programa konkretno znižati.

Zato vas spodaj čakata dve ugodni opciji…

V primeru, da znesek poravnate v enem obroku, bo cena programa za vas le 279 €.

Lahko pa se odločite tudi za plačilo v dveh obrokih po 150 €.

Tako upava, da so vrata programa odprta vsem, ki ste željni znanja in povezanosti s svojimi otroki.

Toplo vas vabiva, da kliknete na enega od spodnjih gumbov in se nama pridružite na tem čudovitem popotovanju!

Enkratno plačilo:

279 €

Plačilo v 2 obrokih :

2 x 150 €

Pogosta vprašanja

Cilj programa je pomagati staršem navezati in ohranjati čustveni stik s svojimi otroki. Za to je pomembno prekiniti destruktivne vzorce komunikacije ter ustvariti varno in ljubeče okolje za celotno družino. S tem dosežemo večji vpliv na našega otroka in posledično več obojestranskega zaupanja v odnosu.

Program poteka 10 tednov – a ne ustrašite se dolžine, saj smo spored sestavili z mislijo na (pre)zaposlene starše – večino programa lahko predelate po svojem ritmu in takrat, ko vam to ustreza.

Začnemo v ponedeljek, 18. novembra, ko boste ob 18. uri dobili dostop do uvodne lekcije.

Nato je plan vsak teden enak:

Ob petkih (od 22.11 do 24.1.), boste prejemali dostop do predposnetih modulov.

Ob ponedeljkih (od 25.11. do 27.1.), pa bodo ob 18. uri potekale skupinske svetovalne urice preko Zooma – dr. Albert in Leonida Mrgole bosta na voljo v živo in bosta odgovarjala na vaša vprašanja ter ponudila še kakršnekoli dodatne razlage, če jih boste potrebovali.

Tako imate od petka do ponedeljka čas, da si v miru pogledate modul, o vsebini razmislite, se morda pogovorite in pripravite morebitna vprašanja za svetovalne urice.

Med novoletnimi prazniki pa bomo imeli pavzo, da se lahko direktno posvetimo svojim družinam in odnosom :)

PRIJAZNA OPOMBA: Svetovalne urice niso obvezne, a verjamemo, da bodo marsikomu prišle še kako prav. Albert in Leonida vam bosta z veseljem pomagala, ko se vam kje “zatakne”, pride do kakšnih nejastnosti ali potrebujete nasvet na podlagi vaših konkretnih izzivov.

Če se ne morete udeležiti programa ob napovedanem času, boste naslednji dan prejeli povezavo do posnetka.

Program poteka deloma preko naše učne platforme, kjer boste dobivali predposnete lekcije, deloma pa preko Zoom-a v živo. Vsemu temu se lahko pridružite preko telefona, tablice ali računalnika. Vsak teden obravnavamo različne tematike.

Program je namenjen staršem šolskih otrok pred vstopom v najstništvo (od 6 do 10 let), še posebej tistim, ki iščejo boljše načine za ohranjanje stika z njimi.

Če ste program spremljali v celoti in ugotovite, da vam ni koristil, ponujamo 30-dnevno garancijo na zadovoljstvo. Pišite nam na info@vezal.si in povrnili vam bomo polno ceno programa.

Program vodita dr. Albert in Leonida Mrgole. Albert je izkušen psihoterapevt, Leonida pa izkušena svetovalka na področju odnosov. Večina staršev ju pozna kot avtorja knjižne uspešnice “Odštekani najstniki in starši, ki štekajo”, več pa si lahko preberete tukaj.

V program se prijavite s klikom na spodnji gumb ali s klikom na to povezavo.

Če imate še kakršnokoli vprašanje, nam pišite na info@vezal.si. Pridružite se nam in začnite graditi boljši odnos z vašimi otroki!

© Zavod Vezal | Pravna določila | info@vezal.si